Haberi paylaş

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi’nin düzenlediği çevrim içi programla bir araya gelen Türk dünyasından 71 üniversitenin rektörü; Türk Dünyası Dijital Vatandaşlığı Projesi kapsamında planlanan faaliyetlerin etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi için iş birliği protokolü imzalamıştı.

9 ülkeden yaklaşık 71 üniversitenin iş birliğiyle hazırlanan “Türk Dünyası Dijital Vatandaşlık Projesi” uygulamaya geçiriliyor.

Uygulama Hayata geçiyor imzalar atıldı !

İş Birliği Protokolü İmza Töreni’ne katılan rektörler projeye tüm imkânlarıyla destek vereceklerini, planlanan işlerin gerçekleştirilmesi için Üniversitelerinde hemen harekete geçileceğini ifade ettiler. Toplantının rektörler düzeyinde en geniş katılımla düzenlenen protokol imza töreni olduğuna dikkat çeken rektörler, ‘bir üniversiteden ötesi’ sözünü slogan olarak belirleyen Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi’nin Türk dünyasının geliştirilmesi konusunda lokomotif olmaya devam ettiği düşüncelerini de dile getirdiler.

Katılım için çok sayıda üniversiteden duyurular gelmeye başladı son başvuru 30 Eylül !

Gaziantep Üniversitesi : Tüm lisans öğrencilerimizi, İsmail Gaspıralı’nın “Dilde, Fikirde, İşte Birlik” düsturundan hareketle oluşturulan ve faaliyetlerine başlayan Türk Dünyası Dijital Vatandaşlığı projesine katılmaya davet ediyoruz. Atatürk’ün de önemle belirtmiş olduğu Türk dünyasında dil, tarih eğitim ve ekonomi alanlarındaki köprülerin kurulmasında büyük rolü olacak projede yer alacak başarılı öğrencilere hediyeler verilecektir. Haydi gençler! Türk dünyasında yeni bir yolculuğa hazır mısınız?

Katılım ve Detaylı bilgi için tudva.org