Haberi paylaş

Azerbaycan’ın Ermeni işgalinden kurtardığı Şuşa şehrini ziyaret eden Rus gazeteci, Azerbaycan kontrol noktasında dalgalanan Türk bayrağını görünce şoke oldu. Rus gazeteci “Onlar Türkiye’nin buradaki varlığını saklamıyorlar” dedi.

Ermenistan işgalinden kurtarılan ve Dağlık Karabağ’ın kalbi olarak nitelendirilen Şuşa şehrindeki Azerbaycan kontrol noktasında Türk bayrağını gören Rus gazetecinin çektiği videodaki sözleri, sosyal medyada gündem oldu. Rus gazeteci, paylaştığı videoda yaşadığı Türk bayrağı şokunu gizleyemedi.

“ŞUŞA YAZILAN YERDE TÜRK BAYRAĞI VAR”

Rus gazeteci, “Arkamda Azerbaycan karakolunu ve bayrağını görüyorsunuz. Ama yukarıda Şuşa yazılan yerde Türk bayrağı var. Onlar Türkiye’nin buradaki varlığını saklamıyorlar” şeklinde konuştu.

ŞUŞA İŞGALDEN KURTARILDI

Şuşa şehri, 8 Kasım’da Ermenistan ordusunun işgalinden kurtarıldı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, yaptığı açıklamada “8 Kasım 2020 Azerbaycan tarihinde ebedi olarak yaşayacak. Bu bizim şanlı zaferimizin günüdür. Bugün Azerbaycan bayrağı Şuşa’da dalgalanıyor. 28 yıl sonra Şuşa’da ezan sesi duyulacak” dedi.

Kaynak Kırım Haber ajansı