Haberi paylaş

Afşarlar, Taşkent Ulusal Çocuk Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Alisher Sharipov’dan pediatrik hastaları ameliyat etmesi için bir davetiye aldı.

Hitit Üniversitesi Tıp ve Cerrahi Tıp Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof.Dr. Çağatay Evrim Afşarlar, 11 çocuğu ameliyat etmek ve sağlığına kavuşturmak için özel bir davetle Özbekistan’ı ziyaret etti.

Afsharlar, Taşkent Ulusal Çocuk Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Alisher Sharipov’dan pediatrik hastaları ameliyat etmesi için bir davetiye aldı.

Daveti kabul edip Taşkent’e giden Afşar, hastanenin çocuk cerrahları ile bir hafta boyunca görüştü. Hasim Sultanov ve Dr. Mansur Nasirov’un yanı sıra pediatrik onkolog Kamol İskenderov’un desteğiyle 11 çocuğu ameliyat etti.

Başarılı ameliyatlar çocukların sağlığını iyileştirirken, Afsharlar da deneyimlerini ülke çapındaki doktorlarla paylaştı.

Operasyonda yeni teknikler kullandığını söyleyen Afşar, Özbekistan’daki çocukların iyileşmesinden mutlu olduğunu söyledi.

Afsarlar, Özbekistan’da sağlık altyapısından çok bazı alanlarda deneyimli doktor eksikliğine dikkat çekerek, “Ülkemiz sağlık hizmetlerinde önemli ilerlemeler kaydetti” dedi. Türk doktorların deneyimlerini biliyorlar ve her fırsatta kullanmak istiyorlar. Özbekistan atalarımızın ülkesidir, onlar bizim akrabamızdır. Oraya gidip hizmet etmekten mutluyuz ”dedi.