Haberi paylaş

Kırgız Cumhuriyeti Ulusal Bankası basın servisinin bildirdiğine göre, Kırgızistan’da 22 Mart’ta ülkenin tüm bölgelerinde “Kendinize ve paranıza iyi bakın” sloganıyla düzenlenen Küresel Para Haftası başladı.

Küresel Para Haftası, çocukların ve gençlerin finansal okuryazarlığını geliştirmek için dünya çapında 175’ten fazla ülkede yıllık, büyük ölçekli bir kampanyadır.

Kırgızistan, çocuklara ve gençlere bir tasarruf kültürü ve finansal eğitime erişim aşılamak için 2015 yılından bu yana Küresel Para Haftası düzenliyor.

Hafta boyunca, Ulusal Banka, devlet kurumları ve kamu ve uluslararası kuruluşlar, ticari bankalar ve mikrofinans kuruluşları dahil diğer kuruluşlar, tüm standartlarına uygun olarak finansal okuryazarlık konusunda genel eğitim etkinlikleri düzenleyecek: okullarda finansal okuryazarlık dersleri, misafir dersleri ve eğitim üniversitelerde, ticari bankalardaki geziler ve açık günler, videolar ve çocuk çizimleri için ulusal yarışmalar, orijinal kumbaralar ve sosyal ağlarda # GMWKyrgyzstan2021 etiketiyle yayınlanan çeşitli etkinlikler olacağı aktarıldı.

Küresel Para Haftası 2021 çerçevesinde düzenlenen etkinliklerle ilgili ayrıntılı bilgiler Ulusal Bankanın resmi web sitesinde www.nbkr.kg ve Finsabat web sitesinde yayınlanmaktadır: www.finsabat.kg/projects/5 .