2 yıl önce iş yerinin sahibi tarafından dolandırılan, haksız yere restoranın yıkımı ile sonuçlanan olay üzerine sosyal medya da gündem olan 14 yıldır Taksim Restorant zincirini işleten Ali iflazoğlu yaşadığı hukuksuzluğu ve tehtitleri Kırgızistan Meclis binası önünde video çekerek dile getirdi.

Ali İflazoğlu meclis binası önünde çektiği videoda 14 yıldır Kırgızistan’da iş yaptığını binlerce dolar kira ve vergi ödediğini vurgulayan İflazoğlu dükkan sahibine verilen paraların izinler için kullanmadığı aksine kendine aldığı sonra da kendisini tehtit ettiğini vurguladı.

Ali İflazoğlu çektiği video da şu sözlerine yer verdi.

“Beni Kırgızistan’da herkes tanıyor , ben 14 yıldır Kırgızistan’da restoran işletiyorum. (Taksim Bir Tuugandar Kafesi) “2 yıl önce benim dükkanımı yıktılar , bu olaydaki en büyük sebep dükkan sahibinin beni dolandırmasıdır. Ben bugün hiç duymadığınız şeyleri söyleyeceğim. Ernest Akmatov , Almaz Akmatov bu isimlere dikkatinizi çekmek isterim , bunlar milletvekilleriyle bağlantılı çalışıyor. 11 yıl önce bu şahıslardan Ernest Akmatov bu dükkanın sahibi benim diye söyledi.Biz de güvendik.11 yıldır çalıştırıyorduk.Yaklaşık iki buçuk yıl önce bizim kafemizin bir bölümünü yıktılar.Yıkmalarının sebebi, belgelerin ve izinlerin olmaması olarak belirtildi.Bakın ben dükkan sahibi Ernest Akmatov’a 70 bin dolar para vermiştim , izinlerin halledilmesi ve belgelerin hazırlanması için.Kendisi bu paranın üzerine yattı ve şimdi durumu kabullenmiyor , beni tehdit ediyor ve üzerime mafya saldı. Ben Kırgızistan’ın adeletine mahkemesine güveniyorum.Değerli Cumhurbaşkanı Jeenbekov’a sesleniyorum. Ben Kırgızistan’a bu zamana kadar yaklaşık 750 bin dolar yatırım yaptım. Aylık 5 Bin dolar kira veriyorum. Bu ülkeye her zaman hizmet ettim. Bugün geldiler bu karantina gününde benim elektriğimi kestiler , böyle bir şey olabilir mi ? Beni tehdit ediyorlar , mafya salıyorlar üzerime. Ben Kırgız kardeşlerime güveniyorum ve sizlerden yardım talep ediyorum.Bu hukuksuzluğa dur diyelim Lütfen.”

Diye belirten İflazoğlu sorununun Kırgızistan Cumhurbaşkanı’ tarafından çözülmesini istediğini belirtti.

İFLAZOĞLU TARAFINDAN MECLİS BİNASININ ÖNÜNDE ÇEKİLEN VİDEO.