Haberi paylaş

Kazakistan’ın genç yeteneklerinden Imanbek Zeykenov(Imanbek) ülkesine ilk Grammy ödülünü getirdi.

Amerikalı sanatçı SAINt JHN’nin ‘Roses’ adlı şarkısının remixini yapan 20 yaşındaki Imanbek, finalde Amerika Birleşik Devletleri’nde 5 adayla yarıştı. Yotube üzerinden düzenlenen 63. Grammy ödül töreninde birinciliği açıklanan Imanbek, ‘Anneme teşekkürler, babam sayesinde, yönetmenin Kirill  sayesinde bu ödülü kazandım. Müzisyen olmanın en güzel yanı Grammy kazanmak ve başardık’ diye duygularını ifade etti.

Roses remixi birçok ülkede liste başı

Imanbeki’kin remixi çok kısa bir zamanda Avustralya, Kanada ve İrlanda’da listelerde bir numaraya yükselirken İngiltere’de ise 2 hafta listelere liderlik yaptı. ABD’nin Billboard Hot 100 listesine 55. sıradan giriş yapan  ve 4. Sıraya yükselen Single, 2020 ilkbahar ve yaz aylarında Sıcak Dans / Elektronik Şarkılar listesinde 11 hafta zirvede kaldı.

Tokayev’den kutlama

Cumhurbaşkanı Kasım-Jomart Tokayev, ülkesine bu başarıyı kazandıran Imanbek Zeykenov’u kutladı. Cumhurbaşkanı Basın Sekreteri Berik Uali tarafından sosyal medyada paylaşılan kutlama mesajında Tokayev, prestijli Grammy müzik ödülünün genç Kazak müzisyen İmanbek Zeykenov’a verilmesi haberini büyük bir sevinç ve coşkuyla karşıladığını kaydetti. Yeteneği ve özverisi sayesinde, DJ Imanbek şov dünyasının en önemli ödüllerinden birini kazanan Imanbek’in çalışmalarının Kazakistan’dan yetenekli gençlerin en yüksek zirveleri fethedebileceğini gösterdiğini ifade eden Tokayev, Imanbek’i başarısından dlayı kutladı ve yeni zaferler temennisinde bulundu.