Türk Dünyası Sosyal Medya Platformu Asman Medya ilk tanıtım günü  10 Mart saat 17.30 da kurucularının lisans eğitimi aldıkları Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi İletişim fakültesinde gerçekleşti.

Tanıtım gününe T.C Bişkek Büyükelçiliği , Kırgızistan Ahıska temsilcileri,  Kırgızistan Tika temsilcileri , TRT kurumu temsilcileri , T.C Meb Kırgız-Türk  Anadolu  kız meslek  lisesi, Bişkek Tteömer eğitim merkezi , Medya Manas, İletişim fakültesi Dekanlığı, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Programda Asman Medya’nın şu ana kadar gerçekleştirmiş olduğu gençlik projelerinin tanıtım filmi yayınlandı. Asman Medya’nın kurucularından  Batuhan Ateş konuşma yaparak Asman Medya’nın geçmişi ve geleceğini , hedeflerini ve başarmak istedikleri vizyonu anlattı. Eğlence programı ile devam eden tanıtım gününün son kapanışında konuşma yapan  Kırgızistan- Türkiye Manas Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Hamza Kılıç’ın şu sözlere yer verdi. ‘’ Ben buraya gelmeden öncede Erciyes Üniversitesinde 12 yıl dekanlık yaptım her zaman şunları söyledim biz gençler sizleri buraya davet ettiğimizde sizler de buraya misafir olarak geldiğinizde öğrencilik kavramını  aşmak zorundasınız yaratıcı olmak zorundasınız. Öğretim üyeleri öğrencilere ufku gösterir, ufka siz koşacaksınız, siz sadece edilgen bir pozisyonda değil aktif bir pozisyonda olacaksınız, tabi bunları motive etmek çok önemli aynı şekilde öğrencilerim gazete çıkardılar sosyal medya platformu kurdular. Biz bu ruhu Manas’a taşıyıp aynı bu gençler gibi öğrenciye yönelik, topluma yönelik ve iki ülkenin kardeşlik ruhuna yönelik güzel projeler yaparak her iki ülkeye de hizmet edeceklerinden kardeşlik ruhunu geliştireceklerinden ve yaratıcı olarak buna katkı sunacaklarından hepsinden eminim gönülden kendilerine teşekkür ediyorum başarılar diliyorum ‘’dedi.

VİDEOLU HABER MEDYA MANAS

AMGNEWS & MEDYA MANAS